Kandydaci i ministranci w Grębkowie!

Przygoda z ołtarzem Pana

W niedzielne przedpołudnie, 11 października 2020 w parafii Grębków odbyła się bardzo ważna uroczystość. Przed rozpoczęciem Mszy świętej o godzinie 9.00 miał miejsce obrzęd przyjęcia 18 kandydatów i ministrantów. Kandydaci będą przygotowywali się do pełnienia służby liturgicznej przy ołtarzu, natomiast ministranci młodsi podejmą posługę, do której przygotowywali się przez rok

Opiekun ministrantów - ks. Karol Biardzki, przedstawił zgromadzonym kandydatów. Chłopcy potwierdzili swoją obecność oraz chęć służby przy ołtarzu wypowiadając odważnie: Jestem. Po modlitwie błogosławieństwa odmówionej przez przewodniczącego liturgii ks. kan. Marka Zalewskiego - proboszcza naszej parafii, rodzice kandydatów pomogli założyć im szarfy, w których będą uczestniczyć w liturgii. 

Następnie odbyły się obłóczyny 7 nowych ministrantów. Chłopcy z klasy IV i V, po czasie rocznej kandydatury, doczekali się dnia, w którym uroczyście zostali włączeni do grona ministrantów naszej parafii. Ks. proboszcz odmówił modlitwę błogosławieństwa nad chłopcami, a następnie pobłogosławił stroje liturgiczne. W przywdzianiu barwnych pelerynek pomogli ministrantom ich rodzice. W tym czasie schola parafialna rozpoczęła śpiew drugiej zwrotki ministranckiego hymnu. Kandydaci oraz nowi ministranci ubrani w przeznaczone dla nich stroje liturgiczne zajęli miejsca w prezbiterium.

Podczas Eucharystii otaczaliśmy naszą szczególną modlitwą tych 18 chłopców, którzy dziś zasilili szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Ks. Rafał Pietruczuk podkreślił w homilii jak wielką radością jest dla całej wspólnoty parafialnej, zgromadzonej na uczcie eucharystycznej, fakt że powiększyło się grono tych, którzy są najbliżej ołtarza.

Na zakończenie Mszy świętej reprezentant kandydatów oraz ministrantów podziękował ks. proboszczowi za włączenie chłopców do służby przy ołtarzu. Ks. Marek podkreślił, że służba ministrancka wiąże się z wielkim zaszczytem i odpowiedzialnością. Jednocześnie podziękował rodzicom naszych chłopców za to, że chcą by ich synowie służyli do Mszy świętej.

Po zakończonej Eucharystii nowi kandydaci i ministranci wraz z rodzicami i księżmi spotkali się w salce parafialnej na słodkim poczęstunku.

Mamy nadzieję, że chłopcy będą wiernie trwali przy ołtarzu Pana Jezusa, a ich postawa będzie zachętą dla innych młodzieńców z naszej parafii, którzy w przyszłości powiększą grono służby liturgicznej.

Polub nasz diecezjalny kanał YT

Zapraszamy również na profil Facebook 

 

Parafia Grębków
Do świętej
przystępuję służby

Chcę ją dobrze pełnić
Jak zostać ministrantem?